BULAŞICI HASTALIKLAR VE BAKIMI-KAYNAK KİTAP

Kitap Kodu : HM-14

Yazarlar: Dr.Mutlu KÜÇÜKALTUN-Müslüm KÜÇÜKALTUN

bulaşıcı hastalıklar copyKitabın Tanıtımı

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nca kabul edilmiş programa göre düzenlenmiştir. Toplam olarak 318 sayfa, A4 boyutlarında, tümü renkli birinci hamur beyaz kağıda baskılıdır. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün  02.09.2013 tarih ve 2277581 sayılı genelgesine göre Zümre öğretmenler kurulunun kararı ile Anadolu sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümü 11. sınıflarında okutulması mümkündür. MEGEP sayfasında bu dersin programına uygun bir yayın bulunmadığı için Anadolu sağlık meslek liseleri öğretmenlerince rahatlıkça okutulabilecek kitaptır.

Kitap ve Programla ilgili Genel Açıklamalar :

Bu derse yönelik olarak hemşirelik bölümü  öğretim programına göre bakanlıkça hazırlanan modül bulunmamaktadır. Bazı öğretmenlerimiz bu derse yönelik olarak acil sağlık hizmetleri bölümü 10. Sınıfta okutulan enfeksiyondan korunma dersi modülü istemektedirler. Bu modül t-dersin programını karşılamamakla birlikte  isteklerin yerine getirilmesi açısından bu modülün de satışı yapılabilmektedir. Öğretim programınıa yönelik modülü bulunmayan bu dersin kaynak kitabı; sağlık meslek eğitiminde yüksek deneyimi bulunan ve  çok uzun süre sağlık meslek liselerinde bu dersi okutan sağlık meslek lisesi öğretmeni Müslüm Küçükaltun ile Hekim olarak bu kitaba katkı sağlayan Dr. Mutlu Küçükaltun’un birlikte hazırlayıp düzenledikleri  BULAŞICI HASTALIKLAR VE BAKIMI kitabı kullanıcıların hizmetine sunmuş bulunmaktayız.

Bu dersin PPT sunum CD si de kitap talebinde buluna okulumuza özel göndereceğimiz öğretmen örnek kitabı ile birlikte gönderilecektir. Baskımız bu öğretim yılında da okullarımıza A4 büyüklüğünde,  renkli kitap formatında hazırlanmış ve satışa sunulmuştur. Kitapla ilgili diğer detaylarımız kitap tanıtım kataloğumuzda yer almaktadır.