Hemşirelik Kitapları İle İlgili Duyuru

Hemşirelik Kitapları İle İlgili Duyuru

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımıza bağlı mesleki be teknik ortaöğretim okullarında iş piyasası ihtiyaç analizlerine ve meslek standartlarına göre modüler öğretim programlarının uygulandığı bilinmektedir.

Söz konusu modüler öğretim programlarının uygulanması ve öğrencilerimizin bireysel öğretimleri için hazırlanan öğretim materyali olan modüllerin kullanımı aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılmaktadır.

1. Bakanlığımızca gönderilen/yayımlanan çerçeve öğretim programları, uygulama esasları ve program dökümanlarında yapılan değişiklik ve güncellemeler zümre öğretmenler kurul toplantılarında incelenecektir.

2. Modüller (öğretim materyallari), öğretim müfredatı olmayıp asıl olan çerçeve öğretim programında yer alan yeterliliklerin öğrencilere kazandırılmasıdır. Bakanlığımızca hazırlanan modüller esas olarak öğrencilerimizin bireysel öğrenmeleri için hazırlanmış olup öğretmenlerimiz modüllerin dışında da kendi ders notlarından ve diğer dökümanlardan da öğrencilerimizin yararlanmasını sağlayacaktır.

3. Yapılan bu açıklamalar 2013-2014 eğitim-öğretim yılının başında yapılacak öğretmenler kurulu toplantısında/zümre toplantılarında öğretmenlere okul müdürleri tarafından okunacak uygulamanın bu hususlar doğrultusunda yapılması sağlanacaktır.

Bilgilerinizi ve konunun ilinizde Bakanlığımıza bağlı örgün mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında duyurulması hususunda gereğini önemle rica ederim.

MEGEP’te hemşirelik bölümü için yazılan modüllerin yerine programın esas alınacağına dair açıklama, öğretmenlerimizin kaynak kitap temininde tereddütlerine yol açtığı öğrenilmiştir. Şirketimizce basılan ve dağıtımı yapılan bütün kitaplarımız “zaten” hemşirelik programlarına uygun olarak düzenlenmekteydi. Kitap listemizde yer alan bu kitaplara olan talepleri karşılamaya devam etmekteyiz. Ancak yine de bazı öğretmenlerimizin modüllerde yer alan metinleri zümre öğretmenler kurulu kararı alındığı takdirde kaynak yayın olarak kullanmalarında bir sakınca bulunmadığını düşünmekteyiz. Bu gerekçe ile basımını yaptığımız modülleri kitap olarak sunmaya devam edeceğimizi bildiririz.

DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ

2022-2023 YILI ÖĞRETİM YILI İÇİN SİZLERE VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI, SAĞLIK VE MUTLULUK DİLERİZ.

30 YILI AŞKIN BİR SÜREDEN BERİ YAPMAKTA OLDUĞUMUZ SAĞLIK MESLEK YAYINCILIĞINI BU YILDAN İTİBAREN SONLANDIRACAĞIZ. BU DENLİ UZUN SAYILACAK BİR SÜREDEN BERİ PİYASADA KALMIŞ OLMAMAZI SİZ DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN İLGİ VE TAKDİRLERİNE BORÇLU OLDUĞUMUZU ÖNCELİKLE BELİRTİRİZ. MESLAKTAŞLARIMIZ SAĞ OLSUNLAR VAR OLSUNLAR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

ELİMİZDE SINIRLI SAYIDA BULUNAN SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI  12. SINIFLARDA OKUTULACAK OLAN SAĞLIK PSİKOLOJİSİ (16,00 TL) VE SAĞLIK HİZMETLERİNDE İLETİŞİM(14,00 TL) MODÜL KİTAPLARI DIŞINDA SATIŞIMIZ BULUNMAMAKTADIR. BU KİTAPLARDAKİ SATIŞIMIZ DA STOKLARLA SINIRLIDIR.

  1. SINIFLARIN STAJ DEFTERİ (20 TL) İHTİYACI OLANLARIN TALEPLERİNİ DE STOKLARIMIZLA SINIRLI OLARAK ALABİLMEKTEYİZ

BUNUN DIŞINDA YİNE ELİMİZDE BULUNAN SINIRLI SAYIDAKİ ANATOMİ ATLASI (60,00TL) KONUSUNDA İHTİYAÇ DUYAN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE SATIŞINI YAPABİLECEĞİZ.

OKULLARINIZIN MESLEKİ BECERİ LABORATUVAR VE ATÖLYELERİNİZİN EĞİTİM ARACI VE GERECİ DONATIMI KONUSUNDA İHTİYAÇLARINIZIN KARŞILANMASINA DEVAM EDECEĞİMİZİ BELİRTİRİZ.

BİLGİLERİNİZE SAYGILARIMIZLA SUNARIZ. 05.09.2022

 

 

HİKMET GÜRBÜZ

ŞİRKET YÖNETMENİ