İLK YARDIM VE ACİL BAKIM-KAYNAK KİTAP

Kitap Kodu : S-23

Yazarlar: Sinan KAPLAN–Hikmet GÜRBÜZ-Hilal BAŞOL

ilk yardım copyKitabın Tanıtımı

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nca kabul edilmiş programa göre düzenlenmiştir. Toplam olarak 244 sayfa, A4 boyutlarında, tümü renkli birinci hamur beyaz kağıda baskılıdır. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün  02.09.2013 tarih ve 2277581 sayılı genelgesine göre Zümre öğretmenler kurulunun kararı ile Anadolu sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümü 12. sınıflarında okutulması mümkündür. MEGEP sayfasında bu dersin programına uygun bir yayın bulunmadığı için Anadolu sağlık meslek liseleri öğretmenlerince rahatlıkça okutulabilecek kitaptır.

Kitap ve Programla ilgili Genel Açıklamalar :

Bu derse yönelik olarak hemşirelik bölümü öğretim programına göre bakanlıkça hazırlanan modül yoktur. Bazı öğretmenlerimiz bu derse yönelik olarak ASML – Anestezi ve reanimasyon bölümlerinde ve diğer bazı bölümlerde okutulan ilk yardım dersi  modülü istemektedirler. Bu modül bu dersin dersin programını karşılamamakla birlikte  isteklerin yerine getirilmesi açısından modülün de satışı yapılabilmektedir. Öğretim programına yönelik modülü bulunmayan bu dersin kaynak kitabı; sağlık meslek eğitiminde deneyimli bir çok sağlık meslek liselerinde bu dersi okutan sağlık meslek lisesi öğretmenlerinden Sinan Kaplan- Hilal Başol ve Hikmet Gürbüz tarafından hazırlanan  bu kitabı kullanıcıların hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Bu dersle ilgili olarak haftalık ders çizelgesinde teorik olarak haftada 2 saat, işletmelerde beceri eğitimi olarak da haftada 8 saat ayrılması gerekmektedir. Bu nedenle programa yönelik olarak hazırlanmış olan dersin kitabından yararlanılacağını ummaktayız.

Bu dersin PPT sunum CD si de kitap talebinde bulunan okulumuza özel göndereceğimiz öğretmen örnek kitabı ile birlikte gönderilecektir. Kitap baskımız bu öğretim yılında da okullarımıza A4 büyüklüğünde,  renkli kitap formatında hazırlanmış ve satışa sunulmuştur. Kitapla ilgili diğer detaylarımız kitap tanıtım kataloğumuzda yer almaktadır.