Kitap aciklama 2016

uyuy

 

 

 

BİRÇOK MODÜL EKSİK YAYINLANDI. BİR KISMI DA YAYINLANMADI.

TELAŞA GEREK YOK.

25 YILDIR ÇÖZÜM ÜRETEN “SONGÜR YAYINCILIK” VAR…

 

SEVGİLİ ÖĞRETMENİMİZ
Meslek dersleri modülleri ve kitapları konusunda sizleri bilgilendirme gereği duymaktayız. Bu bilgiler ışığında tercihlerinizi yapmanızda kurumunuzun menfaati açısından önemli görmekteyiz.

1-Kitaplarımız MEGEP teki içerikler değiştirilmeden A4 kâğıt boyutunda ve özgün yazı puntolarında ve de renkli olarak basılmış ve basılmaktadır. Bu yapısıyla piyasadaki kitapların içinde içerik ve kalitesine göre en ekonomik kitapları sunmaktayız.

2-MEGEP te yayınlanan modüllerin baskılarının hepsi stokta mevcuttur. Onları istediğiniz zaman hemen gönderebiliriz.

3-Yayımlanamayan modüllere alternatif olarak kaynak kitabı çalışmamız bulunmaktadır. Modüller; öğretim yılı başlangıcına kadar yayımlanmadıkları takdirde kaynak kitap tedarikini yapabiliriz. Bunun için sizin talimatınızı bekliyoruz.

4-Sağlık Hizmetleri Alanı IX. Sınıf MESLEKİ GELİŞİM kitabının modülü çok içerikli ve gazetecilik bölümünden ayakkabıcılık bölümüne kadar her bölümlerine okutulmak amaçlı olarak düzenlenmiş olup sağlık temelli değildir. Üstelik bu kitabın çerçeve öğretim programında son dakika değişikliği yapılmış ve bir modül daha eklenmiştir. Ancak bu model de yayımlanmamıştır. Yayımlandığında ayrıca fasikül halinde gönderilecektir. Bunun üzerine Çerçeve öğretim programı ve Ders bilgi formu doğrultusunda daha ekonomik bir kaynak kitap hazırlayıp sizlerin hizmetine sunmuş bulunuyoruz. Sizlere bu kitabı modüllerden daha ucuz fiyatla vermeyi öneriyoruz.

5-Sağlık Hizmetleri Alanı X.sınıf alanlar ortak derslerinin (ANATOMİ VE FİZYOLOJİ , MESLEK ESASLARI, BESLENME, OFİS PROGRAMLARI modülleri basılmış ve satışa hazır durumdadır. Bu modüllerin aynı zamanda kaynak kitapları da bulunmaktadır. Meslek esasları ve beslenme ders modülleri tek kitap halinde yayınlandığı gibi ayrı aydı modüllerin fasiküller halinde baskıları da yapılmıştır. Aynı fiyattan olmak kaydıyla onlar da teslim edilebilecektir.

6-Sağlık Hizmetleri alanı XI. Sınıf modüllerinden hazır olanların (MESLEKİ HAK VE SORUMLULUKLAR, HASTANIN KİŞİSEL BAKIMI) baskıları bitmiş ve satışa hazır durumdadır. B derslerin ikisinin de kaynak kitapları bulunmaktadır.

7- Sağlık Hizmetleri alanı Sağlık bakım teknisyenliği XI. Sınıf MESLEKİ ve TEMEL UYGULAMALAR dersinin kaynak kitabını yayınlamayacağız.  MESLEKİ VE TEMEL UYGULAMALAR dersi modülleri 7 ayrı modülden oluşmaktadır.
15.09.2016 tarihine kadar 4 modülü yayınlanmıştır. Yayınlanan modüllerin baskıları yapılmış ve isteyen okullara göndermekteyiz.
-ANESTEZİ VE REANİMASYON ÇALIŞMALARI
-RADYOLOJİ ÇALIŞMALARI
-TANI VE TEDAVİ AMAÇLI İŞLEMLER
…Modülleri yayınlandıktan sonra basılarak gönderilecek ve set tamamlanacaktır
Eksik olanlar yayınlandıkça tedariki tamamlanacaktır. Fiyatları ise belirttiğimiz toplamda olacaktır.

8-Sağlık Hizmetleri alanı Hemşire yardımcılığı XI. Sınıf ÖZEL BAKIM UYGULAMALARI dersi modülleri iki adettir. Bu dersin modülleri 2 ayrı modülden oluşmaktadır. Yayınlanan modülün baskısı yapılmış ve isteyen okullara gönderilmektedir. 15.09.2016 TARİHİNE KADAR 1 MODÜLÜ YAYINLANMIŞTIR.  Bunu da iki ayrı fasikül halinde hazırlayıp talep edildiğinde göndereceğiz. İstendiğinde bu derse ait modül yerine kaynak kitap temin edebiliriz. “ÖZEL TANI VE TEDAVİ AMAÇLI ÜNİTELER” modülü yayınlandıktan sonra basılarak gönderilecek ve set tamamlanacaktır.

9- ENFEKSİYON HASTALIKLARI dersi modülleri 4 ayrı modülden oluşmaktadır. 15.09.2016 tarihine kadar 2 modülü yayınlanmıştır. Yayınlanan modüllerin baskıları yapılmış ve isteyen okullara göndermekteyiz.
-HASTANE ENFEKSİYONLARINDAN KORUNMA
-MANTAR VE PARAZİT HASTALIKLARI
Modülleri yayınlandıktan sonra basılarak gönderilecek ve set tamamlanacaktır.
Bu derslerin kaynak kitaplarının basımı bitmiştir. Ne zaman tamamlanacağı belli olmayan modüller yerine bu kitabı aynı fiyatla verebiliriz.

10- Sağlık Hizmetleri alanı her üç bölümde eğitim gören XI. Sınıf SİSTEM HASTALIKLARI dersinin Modülleri henüz yayımlanmamıştır, Bunun yerine sağlık sekreterliği bölümündeki hastalıklar bilgisi modül içerikleri bu dersin ders bilgi formlarına uygun olması nedeniyle modül kitabı basılmıştır. Ayrıca Bu derse ait kaynak kitap basımı bitmiştir. Ne zaman tamamlanacağı belli olmayan modüller yerine kaynak kitabı aynı fiyatla verebilmekteyiz.

11- Sağlık Hizmetleri alanı Hemşire yardımcılığı XI. Sınıf TEMEL İLAÇ BİLGİSİ modüllerinin hiçbiri 15.09.2016 tarihine kadar yayımlanmamıştır. Bu dersin ders bilgi formlarında yer alan içerikle sağlık sekreterliği modül içerikleri aynıdır. Sağlık hizmetleri alanı XI.SINIF TEMEL İLAÇ BİLGİSİ modülleri sağlık hizmetleri sekreterliği ve diğer bölümlerde okutulmuş olan modüllerden ders bilgi formlarındaki benzerlik nedeniyle alınarak tamamlanmış ve baskısı yapılmıştır. İsteyen okullara gönderilmektedir.

12- Sağlık Hizmetleri alanı her üç bölümde eğitim gören XI. Sınıf ASEPTİK UYGULAMALAR dersinin üç modülünden 15.09.2016 tarihine kadar sadece iki modülü yayınlanmıştır. Bu alanda da kaynak kitap yapmak yerine yayımlanmış olan iki modülü aynı ayrı fasiküler düzende basılmıştır. Diğer modül yayınlandığında okulunuza göndereceğiz. Yayınlanmayan “sterilizasyon” modülü yayınlandıktan sonra gönderilecek ve set tamamlanacaktır.

13- DOĞUM ÖNCESİ İZLEM VE DOĞUM dersi modülleri 7 ayrı modülden oluşmaktadır. 15.09.2016 tarihine kadar 4 modülü yayınlanmıştır. Yayınlanan modüllerin baskıları yapılmış ve isteyen okullara gönderilmektedir.

-DOĞUM ÖNCESİ BAKIM
-DOĞUM SALONU VE TRAVAY ODASI
-GEBELİK VE DOĞUMLA İLGİLİ RİSKLİ DURUMLAR modülleri yayınlandıktan sonra basılarak gönderilecek ve set tamamlanacaktır.

14- YENİDOĞAN VE ÇOCUK SAĞLIĞI DERSİ modülleri 6 ayrı modülden oluşmaktadır.
10.09.2016 tarihine kadar sadece 2 modülü yayınlanmıştır. Yayınlanan modüllerin baskıları yapılmış ve isteyen okullara göndermekteyiz.
Yayınlanmayan Modüllerden
-BEBEK BAKIMI
-BÜYÜME VE GELİŞME
-ÇOCUKLARDA BÜYÜME VE GELİŞME BOZUKLUKLARI -ÇOCUKLARDA KORUYUCU ÖNLEMLER …Modülleri yayınlandıktan sonra basılarak gönderilecek ve set tamamlanacaktır

15- Sağlık hizmetleri alanı XI. sınıfta okutulacak olan KADIN HASTALIKLARI VE AİLE
PLANLAMASI  modülleri üç adettir. İki adedi 15.09.2016 tarihine kadar yayınlanmamıştır. Eksik olan iki modül hemşirelik bölümü 10. sınıfta okutulmuş olan kadın sağlığı ve hastalıkları modülünden ders bilgi formlarında aynı içerik olması nedeniyle alınarak tamamlanmış ve basılmıştır. İsteyen okullara gönderilmektedir. Ayrıca bu derse ait kaynak kitap baskısı yapılmış , satış ve dağıtıma sunulmaktadır.

16- Sağlık hizmetleri alanı XI. sınıf İLK YARDIM modülleri toplam 6 adettir . 2 adet eksik olan modüller TEMEL YAŞAM DESTEĞİ VE HASTA VE YARALININ TAŞINMASI) sağlık hizmetleri sekreterliği ve diğer bölümlerde okutulmuş olan modüllerden ders bilgi formlarındaki benzerlik nedeniyle alınarak tamamlanmış ve kitap olarak baskısı yapılmıştır. İsteyen okullara gönderilmektedir. Bu alanda ders bilgi formlarıyla aynı içerikte olan kaynak kitabımız yayımlanmış ve isteyen okullarımıza gönderilmektedir.

17- Hemşirelik bölümü 12. Sınıfta İLK YARDIM VE ACİL BAKIM DERSİ ile SAĞLIK HİZMETLERİNDE YÖNETİM derslerinin bakanlıkça bu ders programlarına yönelik yayınlanan bir MODÜLÜ YOKTUR. Bazı öğretmenlerimiz programa uymasa bile diğer bölümlerin İLK YARDIM MODÜLLERİNİ kullanmaktadırlar. Bazı öğretmenlerimiz de, (genellikle)  bu dersler için kaynak kitap talebinde bulunmaktadırlar. Bu nedenle sizlere; İLK YARDIM ve ACİL BAKIM ile SAĞLIK HİZMETLERİNDE YÖNETİM derslerinde okutulmak üzere kaynak kitap önermekteyiz. Bu kaynaklardan yararlanmak zümre öğretmenler kurulu kararıyla mümkündür.

Bu derslere karşılık olarak fiyatlandırdığımız modül kitaplar diğer bölümlerin modülleridir ve gerçek anlamda hemşirelik bölüm öğretim programına uygun değildir. Ancak bazı öğretmenlerimizin İlk yardım ve acil bakım dersinde modül okutmakta ısrarlı olmaları halinde sağlık Hizmetleri alanı ilk yardım modüllerinden gönderebilmekteyiz.

 

KİTAP – MODÜL YAYINLARI KONUSUNDA TELAŞA GEREK YOK …

ÇÜNKÜ 25 YILLIK BİRİKİMİYLE SONGÜR YAYINCILIK VAR.

 

Hikmet GÜRBÜZ

Yönetmen

PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


adobe-pdf-logo