Kitap Açıklamaları

Sayın Hocam

 

Sizleri sağlık hizmetleri alanı kitaplarıyla ilgili olarak bilgilendirme gereği duymaktayız.

Bu bilgiler ışığında tercihlerinizi yapmanızda kurumunuzun menfaati açısından önemli görmekteyiz.

 

1-            Kitaplarımız MEGEP teki içerikler değiştirilmeden A4 kağıt boyutunda ve özgün yazı puntolarında ve de renkli olarak basılmış ve basılmaktadır.  Bu yapısıyla piyasadaki kitapların içinde içerik ve kalitesine göre en ekonomik kitapları sunmaktayız.

2-            MEGEP te yayınlanan modüllerin baskılarının hepsi stokta mevcuttur. Onları istediğiniz zaman hemen gönderebiliriz.

3-            Yayımlanamayan modüllere alternatif olarak kaynak kitabı çalışmamız bulunmaktadır. Modüller; öğretim yılı başlangıcına kadar yayımlanmadıkları takdirde kaynak kitap tedarikini yapabiliriz. Bunun için sizin talimatınızı bekliyoruz.

4-            9. Sınıf mesleki gelişim kitabının modülü çok içerikli ve gazetecilik bölümünden ayakkabıcılık bölümüne kadar her bölümlerine okutulmak amaçlı olarak düzenlenmiş olup sağlık temelli değildir. Üstelik bu kitabın çerçeve öğretim programında son dakika değişikliği yapılmış ve bir modül daha eklenmiştir. Ancak bu model de yayımlanmamıştır. Yayımlandığında ayrıca fasikül halinde gönderilecektir. Bunun üzerine Çerçeve öğretim programı ve Ders bilgi formu doğrultusunda daha ekonomik bir kaynak kitap hazırlayıp sizlerin hizmetine sunmuş bulunuyoruz. Sizlere bu modülü daha ucuz fiyatla vermeyi öneriyoruz.

5-            10.sınıf alanlar ortak derslerinin (anatomi ve fizyoloji , meslek esasları, beslenme, ofis programları modulleri basılmış ve satışa hazır durumdadır. Bu modüllerin aynı zamanda kaynak kitapları da bulunmaktadır. Meslek esasları ve beslenme ders modülleri tek kitap halinde yayamlandığı gibi ayrı aydı modüllerin fasiküller halinde baskıları da yapılmıştır. Aynı fiyattan olmak kaydıyla onlar da teslim edilebilecektir.

6-            11. Sınıf modüllerinden hazır olanların (Mesleki hak ve sorumluluklar, hastanın kişisel bakımı) baskıları bitmiş ve satışa hazır durumdadır.

7-            MESLEKİ ve TEMEL UYGULAMALAR dersinin kaynak kitabını yayınlamayacağız. Bu alanda kaynak yayın sıkıntısı çekilmemesi için bu dersin modüllerini fasiküller halinde yayınlayacağız.Eksik olanlar yayınlandıkça tedariki tamamlanacaktır. Fiyatları ise belirttiğimiz toplamda olacaktır.

8-            ÖZEL BAKIM UYGULAMALARI dersi modülleri iki adettir. Birisi yayımlanmış diğeri ise hazırlanmaktadır. Bunu da iki ayrı fasikül halinde hazırlayıp talep edildiğinde göndereceğiz.  İstendiğinde bu derse ait modül yerine kaynak kitap temin edebiliriz. SİSTEM HASTALIKLARI ve ENFEKSİYON HASTALIKLARI dersinin kaynak kitaplarının basımı bitmiştir. Ne zaman tamamlanacağı belli olmayan modüller  yerine onları aynı fiyatla verebiliriz.

9-            TEMEL İLAÇ BİLGİSİ modüllerinin hiçbiri yayımlanmamıştır. Bu dersin ders bilgi formlarında yer alan içerikle sağlık sekreterliği modül içerikleri aynıdır. biz bu hafta sonuna kadar modüller yayımlanmadığı takdirde sağlık sekreterliğinin bu alandaki modüllerini yayımlamayacağız. Bu dersin modüllerini size verebileceğiz.

  1. Sınıfta ASEPTİK UYGULAMALAR dersinin üç modülünden ikisi yayamlanmıştır. Bu alanda da kaynak kitap yapmak yerine yayımlanmış olan iki modülü aynı ayrı fasiküler düzende basacağız. Diğer modül yayınlandığında okulunuza göndereceğiz.
  2. Sınıf ilk yardım modüllerin de yayımları tamamlanmamıştır. Sadece iki modül kalmıştır. Onların da ders bilgi formları ile uyuşan programdan

12-         Hemşirelik 12. Sınıfta  ilk yardım ve acil bakım dersi ile sağlık hizmetlerinde yönetim dersinin bakanlıkça bu ders programlarına yönelik yayınlanan bir modülü YOKTUR. Öğretmenlerimiz, genellikle bu  dersler için kaynak kitap talebinde bulunmaktadırlar. Bu nedenle sizlere;  İLK YARDIM ve  ACİL BAKIM ile SAĞLIK HİZMETLERİNDE YÖNETİM derslerinde okutulmak üzere kaynak kitap öneririz.  Bu derslere karşılık olarak fiyatlandırdığımız modül kitaplar  diğer bölümlerin modülleridir ve gerçek anlamda hemşirelik bölüm öğretim programına uygun değildir.