Korsan Maile Cevabımız

SONGÜR YAYINCILIKTAN ZORUNLU AÇIKLAMA

 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sayın idarecilerine

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI, ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ  – HASTA YAŞLI HİZMETERİ Alanı ilgili Bölüm şefi ve meslek dersleri öğrenmen meslektaşlarımıza

 

Mesleki ve teknik eğitim alanında 27.  yayın dağıtım yılımızı/sezonumuzu geçirmekteyiz. Daha önce Sağlık Hizmetleri alanında çalışmaktayken son iki yıldır. Hasta yaşlı hizmetleri ve de Çocuk Gelişimi ve eğitimi alanında modül kitapları tedarik hizmeti veren yayıncılık şirketiyiz.

Yaptığımız işi öğretmenlik geçmişimize yakışır şekilde ve memuriyet terbiyesiyle yapmaktayız.

Yayınlarımızı geçtiğimiz yıl okullara birer örnek halinde göndermiştir. Çok olumlu bir tepki almıştık. Bize dönük olumlu tepkiler için okul yöneticilerimize ve meslek dersleri öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Son zamanlarda sektöre çözüm ortağı olarak girmemizi çekemeyen bazı yayınevlerinin karalama kampanyasıyla karşılaşmaktayız.

Yayınevimiz hakkımızda MERKEZİ KONYA’da bulunan ve okullara kaynak kitabı pazarlayan bir yayıncılık şirketi tarafından yapılan korsan bir kampanya ile, yargılandığımızı ve Bakanlığın MEGEP modüllerinin  baskısını yasakladığını gibi ASILSIZ BİR DEZENFORMASYON yer almaktadır.  Bundan dolası değerli idareci ve öğretmenler tereddütte bırakılmaktadır.

Okullara gelen maillere bakılırsa  resmi maillerde yer alması gereken “…gov. tr” uzantı olmayıp, “hotmail” uzantı bulunmaktadır. Yani KORSAN MAİL dir.

İşin aslı şudur…

1- Konyalı bu yayınevi, listede yer alan yayınevlerini CİMER’e şikayet etmiştir.

2- Savcılık da kendine gelen her ihbarı değerlendirip soruşturma her zaman açabilir. Bunlarla ilgili de soruşturma başlatmıştır.

3- Şikayet üzerine bazı yayınevleri hakkında bandrolsüz kitap bastığı ve sattığı konusunda dava açılmıştır.

4- YAYINEVİMİZ HAKKINDA ŞİMDİYE KADAR AÇILMIŞ BİR DAVA YOKTUR.

5- Modül kitaplarımızın baskısının MEB tarafından şimdiye kadar yasaklandığına dair bir uyarı tarafımıza ulaşmamıştır.

6- Modül kitaplarına BANDROL uygulaması yapıyoruz. Modülleri MEB dağıtırsa bandrol mecburiyeti yoktur. Ancak biz bu modülleri aslına uygun olmak kaydıyla derleyip satıyoruz. Fatura kesiyoruz. Bandrolsüz kitap almak da satmak da suçtur. Bu nedenle bandrol uygulanması zorunluluğu vardır.

7- Okullara kaynak kitap aldırılması 2016 yılında yasaklanmıştır. Sizlere kaynak kitap pazarlayan bu KONYA’ lı yayınevinin Ticari ahlakla bağdaşmayan bu davranışı siz değerli meslektaşlarımızın takdirlerine sunuyoruz.

8- Modül Kitaplarımızın baskıları yapılmış ve dağıtıma hazırdır. isteyen okullarımıza örnek kitap gönderilecektir. Kargo şirketimize aittir. Derslerin sunum CD’leri  ve öğretmen kitapları ücretsizdir.

 

Zamanınızı aldığımız için ve tarafı olmak durumunda bırakıldığımız tatsız durumdan sizlere verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.

Takdirlerinize ve bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

 

Hikmet GÜRBÜZ

Yönetmen – Meslek ( E ) öğretmeni

SONGÜR YAYINCILIK