Modül Baskı Duyurusu

 

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU  LİSESİ  (SAĞLIK ALANI) MÜDÜRLÜĞÜNE

Konu ; Meslek Esasları ve Beslenme Modül seti

Okulunuz sağlık alanı derslerinden olan MESLEK ESASLARI ve BESLENME dersleri  modülleri kitap olarak  düzenlenmiş şekliyle basılarak bir kısım okullarımıza satışı yapılmıştır.

Bu derslerin modülleri öğretim yılının başlangıcında MEGEP sitesinde yayınlanmamış olması nedeniyle , derslerin çerçeve öğretim programlarına en uygun olan diğer alan/bölümlere ait  ilgili modüllerinin (henhangi bir değişiklik yapılmaksızın) düzenlenerek baskılarının yapıldığı okullarımıza bildirilmiş ve bu şartlarda sipariş veren okullarımızın modül bilgilerini içeren kitapları gönderilmiştir.

Okulların başlamasından uzun bir süre geçmesine rağmen, halen de modüllerin bir kısmının yayımlanmadığı ve buna bağlı olarak da öğretmenlerimizin dersleri işlemekte bazı sıkıntılar yaşadıklarına dair duyumlar alınmıştır. Şirketimizden veya başka yayınevinden alınan modül kitaplarıyla ders işleyen öğretmenlerimiz kendilerine sunduğumuz modüllerle, MEGEP sitesinde sonradan yayımlanan modüller arasında ciddi farklılıklar bulunduğunu ve bunun için de öğrencilerinin ellerinde  kitap olmasına rağmen yeniden modül indirmek zorunda kaldıklarını ifade  etmişlerdir.

MEGEP sitesinde de görüleceği üzere halen de (15.12.2015) MESLEK ESASLARI dersinin toplam 10 modülünden  6’sı yayımlanmış,  4’ü  ise yayımlanmamıştır. Aynı şekilde Beslenme dersinin de bir adet modülü henüz yayımlanmamıştır.

Bunun üzerine ; soruna yönelik çözüm üretmek için,  MESLEK ESASLARI ve BESLENME  derslerinin yayımlanmış olan modüllerini hemen,  yayımlanacak modülleri de yayımlandıktan sonra , fasiküler (ayrı ayrı dergi şeklinde) olarak  Yayınevimize ait matbaa tesislerimizde BASIP, DAĞITMAYA KARAR VERDİK.

MEGEP sitesinde yayımlanmış olan modüllerin 6 adedini hemen KENDİMİZE AİT  MATBAAMIZDA Baskısını yapacağız. Bu modülleri bir set halinde derleyip, talep eden okullarımıza göndereceğiz.  Henüz yayımlanmamış olan modüller de, yayımlandığında daha önce gönderdiğimiz sayıda ayrıca gönderilecektir. Böylece de modüllerin set halinde tamamlanmış olması sağlanacaktır.

Bunun için talep sayısını belirleme ihtiyacı duyulmuştur. Ekte yer alan cetvelin doldurularak, engeç 22 ARALIK 2015 TARİHİNE KADAR mail, mesaj veya faks yoluyla bildirilmesi halinde MESLEK ESASLARI VE BESLENME DERSİ MODÜLLERİ FASİKÜLER SET HALİNDE DÜZENLENEREK KDV dahil Meslek esasları modül seti 12,00 TL, beslenme modül seti de 7.00 TL ücretle satışa sunulacaktır. Nakliyesi tarafımızdan karşılanmak  üzere KARGOLANIP GÖNDERİLECEKTİR. Bu kitapları şirketimizden satın almış olan okullarımıza daha önce aldıkları sayıda  modül ücretsiz olarak gönderilecektir.

Ayrıca bu derslerin yeni yayımlanan modül düzenindeki  sunum CD leri de, Power Point (PPT) formatında hazırlanmakta ve onlar da modüllerle ücretsiz olarak gönderilecektir.

 

Saygılarımızla.  15.12.2015

Hikmet GÜRBÜZ

Yönetmen

Sağlık Eğitimcisi ( E )

word

MODÜL DAĞITIM TALEP FORMU

 

DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ

2022-2023 YILI ÖĞRETİM YILI İÇİN SİZLERE VE SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI, SAĞLIK VE MUTLULUK DİLERİZ.

30 YILI AŞKIN BİR SÜREDEN BERİ YAPMAKTA OLDUĞUMUZ SAĞLIK MESLEK YAYINCILIĞINI BU YILDAN İTİBAREN SONLANDIRACAĞIZ. BU DENLİ UZUN SAYILACAK BİR SÜREDEN BERİ PİYASADA KALMIŞ OLMAMAZI SİZ DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN İLGİ VE TAKDİRLERİNE BORÇLU OLDUĞUMUZU ÖNCELİKLE BELİRTİRİZ. MESLAKTAŞLARIMIZ SAĞ OLSUNLAR VAR OLSUNLAR. TEŞEKKÜR EDERİZ.

ELİMİZDE SINIRLI SAYIDA BULUNAN SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI  12. SINIFLARDA OKUTULACAK OLAN SAĞLIK PSİKOLOJİSİ (16,00 TL) VE SAĞLIK HİZMETLERİNDE İLETİŞİM(14,00 TL) MODÜL KİTAPLARI DIŞINDA SATIŞIMIZ BULUNMAMAKTADIR. BU KİTAPLARDAKİ SATIŞIMIZ DA STOKLARLA SINIRLIDIR.

  1. SINIFLARIN STAJ DEFTERİ (20 TL) İHTİYACI OLANLARIN TALEPLERİNİ DE STOKLARIMIZLA SINIRLI OLARAK ALABİLMEKTEYİZ

BUNUN DIŞINDA YİNE ELİMİZDE BULUNAN SINIRLI SAYIDAKİ ANATOMİ ATLASI (60,00TL) KONUSUNDA İHTİYAÇ DUYAN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE SATIŞINI YAPABİLECEĞİZ.

OKULLARINIZIN MESLEKİ BECERİ LABORATUVAR VE ATÖLYELERİNİZİN EĞİTİM ARACI VE GERECİ DONATIMI KONUSUNDA İHTİYAÇLARINIZIN KARŞILANMASINA DEVAM EDECEĞİMİZİ BELİRTİRİZ.

BİLGİLERİNİZE SAYGILARIMIZLA SUNARIZ. 05.09.2022

 

 

HİKMET GÜRBÜZ

ŞİRKET YÖNETMENİ