SANAL SINIF DUYURUSU

Değerli arkadaşlar, sevgili öğretmenlerimiz.

Öğretmenliğin , buradaki gibi çeşitli paylaşımlardan elde edinilen  içeriklerin öğrencilere aktarılması sürecinde keskin ve köşeli değişikliğin yaşandığı bir zaman ve ortamdayız.

Paylaşılan sunumlar ve videoların her biri çok değerli  emeklerin ürünüdür. Ancak; bunların karşılığı olabilecek niteliklerde içerikler, bildiğim kadarıyla EBA da mevcuttur. Öğrencileriniz de sanırım onlara ulaşabiliyorlar.

Günümüz, YENİ VE YENİDEN ÖĞRETMENLİK kavramı ile buluşma zamanıdır. Dersleri sınıfların dışına ve ders programı saatlerinin dışına taşırdığımız sürece günümüzün gerektirdiği öğretmenlik davranışları ile buluştuğumuz anlamına gelir.  Bunun en önemli yolu öğrencilerle “SANAL  SINIF”larda buluşmaktan geçiyor. Günümüz dünyasında, iş hayatında ve eğitim ortamlarında artan bir yaygınlıkla zaten kullanılan bir yöntem budur.  Bilgisayarınıza indireceğiniz MICROSOFT TEAMS, ZOOM gibi programlarla önceden yapacağınız hazırlıklarla öğrencilerinizi ekranları başında toplayarak sınıflarda ders verme düzeni artık mümkün.

Biz MICROSOFT TEAMS üzerinden öğretmenlerimize tanımlayacağımız SANAL SINIF ortamı ile bunu ÜCRETSİZ olarak yerine getirebileceğiz. Size bir kullanıcı adı ve şifre veriyoruz. Siz de onunla bir SANAL SINIF oluşturuyorsunuz  bu sınıfa öğrencilerinizi davet ediyorsunuz onlar da katıldıklarında ders işlemeye başlıyorsunuz  Bunun ilk çalışmalarını dün gece birkaç arkadaşımızı ile yaptık. Şimdilik 10 arkadaşımıza bunu tanımladık. Bazı eksiklerimiz var, Birlikte geliştireceğiz. Geliştirerek daha iyisinin yapılmasını sağlayacağız.

Sanal Sınıf Dersi Nasıl Verilir? TIKLAYIN